background
image1 image2 image3

Strona Główna - aktualności

Renowacja witraży

RED 5935zmn  RED 5939zmn

O tym jak cenne dla naszego kościoła są zabytkowe witraże Adalberta Rednera nie muszę nikogo przekonywać. Ze względu na swoje walory historyczne i artystyczne tym roku zostały objęte opieką konserwatorską. 
Niestety czas robi swoje i witraże wymagają renowacji...
Następuje łuszczenie warstwy malarskiej, osłabiony i popękany ołów coraz trudniej utrzymuje szkło na właściwym miejscu. W wietrzne dni słychać, jak szkło naszych witraży pracuje....   to jest ostatni moment aby witraże odnowić i zabezpieczyć... koszty nie są małe, ale lepiej je zabezpieczyć teraz niż potem trudzić się nad ich odtworzeniem... 

Koszt renowacji zespołu 4 witraży
to blisko 40 tys. zł.

Wszystkich, którzy mogą pomóc, proszę o wsparcie....

Uchwałą Rady Miejskiej w Otmuchowie z 28.03.2018 otrzymaliśmy na ten cel 14 725,00 zł :) 

Wszystkim Dobrodziejom składam w imieniu Parafii serdeczne podziękowanie zapewniając o modlitwie w każdej Mszy św.

RED 5949zmn  RED 5951zmn

2018  Parafia Wójcice   globbers joomla templates