background

Wymiana gablot na wota

 

Korzystając z wymiany gablot na wota przy ołtarzu MB Łopatyńskiej skatalogowano (opis, nadanie numeru + zdjęcie) dotychczasowe wota.
Na dzień 01 kwietnia 2014 w gablotach jest 189 wotów.
Najstarsze ma na odwrocie datę 7/2/1886, najnowsze zostało przekazane 29 grudnia 2013 roku.
Wśród wotów znajduje się lekko uszkodzona w czasie próby kradzieży (10/11.02.1984) korona Dzieciątka Jezus z obrazu MB Łopatyńskiej z napisem „M. A. NANIESTONIU. NIESTOIEMSKI  A. D. 1756 die 15 December” (Maciej Niestojemski, magnat podolski, cześnik ciechanowski zamieszkały w Rytkowie sprowadził do swojego domu kopię obrazu MB Częstochowskiej. Po serii nadzwyczajnych wydarzeń przekazał  5 lipca 1756obraz do Łopatyna.)

 

korona - przód

Korona - przód

 

korona - tył

Korona - tył

 

prace nad katalogowaniem wot

Prace nad katalogowaniem wot

 

 

2017  Parafia Wójcice   globbers joomla templates