background

Komunia św. i spowiedź

   Okazja do skorzystania z sakr. pojednania zawsze przed Mszą św. lub po indywidualnym uzgodnieniu, a komunia św. jest udzielana w czasie Mszy św.  

    Przygotowanie do pierwszej spowiedzi i komunii św. obejmuje dzieci klasy III szkoły podstawowej, których rodzice zgłoszą takie pragnienie na początku roku szkolnego. Ponieważ to rodzice w czasie chrztu wzięli na siebie obowiązek wychowania religijnego dziecka, dlatego na nich spoczywa główny obowiązek przygotowania dziecka do pięknego duchowego przeżycia tych wydarzeń (nie chodzi tylko o przygotowanie uroczystości, ale o duchowe przygotowanie - najlepiej przez odnowienie i pogłebienie swojej wiary). To rodzice są/ powinni być pierwszymi nauczycielami wiary i świadkami Boga dla dziecka - katecheza w szkole czy spotkania w kościele są tylko pomocnicze w stosunku do roli rodziców.

Przygotowanie obejmuje cykl spotkań z rodzicami  i dziećmi, które mają pomagać rodzicom w przygotowaniu dziecka do świadomego spotkania z Jezusem przebaczającym i obdarowującym.

Przed uroczystością przewidziano "spotkanie kwalifikacyjne" z rodzicami i dzieckiem :)

W naszej Parafii w czsie uroczystości I komunii św. dzieci ubrane są w strój liturgiczny (uzgodniony z ks. proboszczem) i siedzą w ławkach z najbliższą rodziną (rodzice i rodzeństwo).

Zwyczajowo - za co bardzo dziękuję - rodzice angażuja się w przygotowanie kościoła i jego otoczenia na tę uroczystość.

2024  Parafia Wójcice   globbers joomla templates