background

Modlitwa o uzdrowienie

Zapraszam wszystkich potrzebujących
na comiesięczną
Mszę św.
połączoną z modlitwą o uzdrowienie
.

 

sobota, 12 stycznia 2019
godz. 17.30 -adoracja i Msza św. 

 

Każdego miesiąca (najczęściej w drugą sobotę - ale lepiej sprawdzić ;)) spotkamy się o godz. 17.30 na adoracji w milczeniu, gdzie możemy stanąć przed Bogiem i otworzyć przed Nim serce. Adorację kończymy indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, aby uświadomić sobie, że dla Boga nie jestem bezimienną cząstką tłumu, ale że On traktuje każdego indywidualnie i zna każdego po imieniu! Po błogosławieństwie ok. 18.00 Msza św. w której - jak w każdej Mszy św. - przychodzi Jezus z uzdrowieniem. Jako zewnętrzny znak naszego otwarcia na łaski Jezusa  po Mszy św. można przyjąć namaszczenie "olejem radości".

eucaristia santissimo 

Czytaj więcej: Modlitwa o uzdrowienie

Błogosławieństwo rodzin

    Każdego miesiąca w III niedzielę (ale lepiej sprawdzić w ogłoszeniach) w czasie Mszy św. o godz. 11.00 modlimy się w int. rodzin; po Mszy św. krótka modlitwa przy obrazie Św. Rodziny i błogosławieństwo rodzin relikwiami św. Andrzeja Ap. (patrona m.in. małżeństw, zakochanych i tych, którzy starają się o potomstwo).

rodzina plakat baza Obraz Św. Rodziny, przy którym sie modlimy
 20170406 120358a relikwiarz z relikwiami św. Andrzeja Ap.

DSCN7949 błogosławieństwo rodzin

Jak przekazać darowiznę na Kościół i odliczyć ją od podatku

Darowizna na cele kultu religijnego


Skoro wielu z nas przekazuje pieniądze "na Kościół" to warto wspomnieć, że można dzięki temu zapłacić mniejszy podatek!

Najpopularniejszym sposobem przekazywania środków pieniężnych jest dokonanie darowizny na cele kultu religijnego.


Odliczenie od dochodu przysługuje od kwoty poczynionej darowizny, jednak nie wyższej niż 6 % rocznego dochodu podatnika (10% w przypadku osób prawnych).

Musimy pamiętać, iż do limitu tego włączamy również wydatki na cele związane np. z krwiodawstwem czy innymi organizacjami. Ważny jest cel darowizny, który musi dotyczyć wydatków związanych z kultem religijnym, czyli remontami kościołów, zakupem szat liturgicznych, itp.
Należy pamiętać, iż do sumy tej nie wlicza się wydatków na działalność charytatywno-opiekuńczą, ani 1% jaki przekazujemy na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Czytaj więcej: Jak przekazać darowiznę na Kościół i odliczyć ją od podatku

Podkategorie

2019  Parafia Wójcice   globbers joomla templates