background
image1 image2 image3

Strona Główna - aktualności

Remont elewacji wieży

Drodzy Parafianie,
mieszkańcy Wójcic
i Przyjaciele naszej społeczności!

Z radością informuję, że rozpoczęliśmy trudne – aczkolwiek już konieczne – dzieło restauracji elewacji naszego kościoła parafialnego – etap I – wieża.

wieża 01zmn

Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się na ten cel uzyskać odpowiednią dokumentację , stosowne pozwolenia oraz wybrać wykonawcę.

Koszt inwestycji to ponad 280 tys zł.

Jeśli chodzi o finansowanie tego dzieła, to opiera się ono o dotację z Województwa Opolskiego (uśmiech w stronę Urzędu Marszałkowskiego) w wysokości 197 777,00 zł. – czyli ok. 70% wartości inwestycji mamy dofinansowane, własnych oszczędności mamy 45 000 zł. (ok.16%) – czyli ok. 40 tys. zł musimy jeszcze zebrać. Trwają intensywne działania w kierunku znalezienia innych możliwości dofinansowania, ale główny ciężar będzie spoczywał na nas.

Cieszę się, że już w momencie stawiania rusztowań (wcześniej zresztą też) Parafianie spontanicznie reagują przekazując swoje datki. Dziękuję za każdą ofiarę na ten cel.

Zwracam się w imieniu całej społeczności, którą reprezentuję, do wszystkich aktualnych mieszkańców Wójcic – także do tych, którzy z Parafią nie mają wiele wspólnego – o pomoc w odnowieniu tego budynku. Jeśli nie ze względów religijnych, to choćby ze względu na wartość estetyczną, zabytkową i artystyczną tego budynku.

Ze szczególną prośbą zwracam się też do wszystkich byłych mieszkańców Wójcic – rozsianych dzisiaj dosłownie po całym świecie – jeżeli możecie wspomóc jakoś remont elewacji kościoła – to o to proszę.

Każda, nawet najmniejsza ofiara, ma swoją wagę i liczy się.

Za wszystkich Dobrodziejów naszej Parafii modlimy się w czasie każdej Mszy św. a kilka razy w roku odprawiamy Mszę św. w Waszej intencji.

licznik 02

Licznik drgnął! Bóg zapłać Ofiarodawcom!!!

Mam nadzieję, że powyższa grafika każdego tygodnia będzie się zmieniała, aż do momentu, gdy oba paski się wyrównają.

2023  Parafia Wójcice   globbers joomla templates