background
image1 image2 image3

Strona Główna - aktualności

Pielgrzymka do Lichenia

Z ogromną radością zapraszam wszystkich
na pielgrzymkę autokarową
do

Sanktuarium MB Bolesnej w Licheniu,
do Kalisza i do Gniezna.

Pielgrzymka jest zaplanowana
na 21-23 września 2018 (piątek  - sobota)

 

BRAK WOLNYCH MIEJSC !

Wyjeżdżamy w piątek rano (godz. 6.00) w kierunku Lichenia. Po drodze zatrzymujemy sie w Kaliszu, nawiedzamy Sanktuarium św. Józefa, uczestniczymy we Mszy św. i zwiedzamy zabytkowy Kalisz:

 KAlisz

W godzinach popołudniowych zakwaterowanie w Licheniu i udział w Apelu Maryjnym

1024px Licheń Stary Golgota i Sanktuarium

W dugim dniu po śniadaniu wyjeżdżamy do Gniezna

Gniezno 

Po południu czas na sanktuarium w Licheniu

W niedzielę po Mszy św. i obiedzie wyjazd do domu...

ŚWIADCZENIA:

  • Transport: komfortowy autokar wyposażony m.in. w klimatyzację, barek, WC, DVD,
  • Zakwaterowanie: 2 noclegi w pensjonacie, pokoje 2 – 3 os. z łazienkami,
  • Wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje, obiad w drodze powrotnej
  • Realizacja programu wycieczki,
  • Opieka przewodnika w Licheniu,
  • Opieka pilota na całej trasie,
  • Opieka duszpasterska,
  • Ofiary w nawiedzanych sanktuariach.

Ramowy program pielgrzymki znajduje się tutaj:

PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ BOLESNEJ

W LICHENIU W ROKU POŚWIĘCONYM ŚW. JÓZEFOWI
       

Parafia św. Andrzeja Apostoła w Otmuchowie-Wójcicach

opieka duchowa: ks. Waldemar Chudala

3 – dniowa pielgrzymka autokarowa

 

 

Termin: 21 – 23.09.2018

RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI:

DZIEŃ 1 (21.09, piątek):  WÓJCICE – KALISZ – LICHEŃ

Wyjazd spod kościoła parafialnego w godzinach rannych. Przejazd w kierunku Kalisza – najstarszego miasta w Polsce. Nawiedzenie sanktuarium św. Józefa, Patrona Rodzin, z najstarszym na świecie koronowanym wizerunkiem Świętego. Modlitwa przed cudownym wizerunkiem, który – jak podaje tradycja – został namalowany wedle wskazówek samego św. Józefa. Udział we Mszy św. na rozpoczęcie wspólnego pielgrzymowania. Zwiedzanie kaplicy „Męczeństwa i Wdzięczności”, która upamiętnia księży zesłanych do obozu koncentracyjnego w Dachau. Czas wolny na prywatną modlitwę. Spacer po rynku: ratusz, zabytkowe kamienice, gotycka katedra św. Mikołaja wzniesiona w XIII w. Przejazd do Lichenia. Zakwaterowanie w pensjonacie, obiadokolacja. Udział w Apelu maryjnym i w procesji ze świecami. 1 Nocleg.

DZIEŃ 2: (22.09, sobota): GNIEZNO – LICHEŃ

Śniadanie. Przejazd do Gniezna, dawnej stolicy Polski. Nawiedzenie katedry z relikwiami św. Wojciecha, głównego Patrona naszego kraju. Udział we Mszy św. Zwiedzanie świątyni z przewodnikiem miejscowym. Spacer po rynku. Nawiedzenie kościoła ojców franciszkanów z cudownym obrazem Matki Bożej „Pani Gniezna”. Powrót do Lichenia. Spacer po sanktuarium z przewodnikiem miejscowym: bazylika z cudownym wizerunkiem Matki Boskiej Licheńskiej, będąca największą świątynią w kraju, siódmą w Europie, a jedenastą na świecie, kościół św. Doroty, w którym niegdyś znajdował się łaskami słynący wizerunek, Golgota, kurhan upamiętniający miejsce pochówku ofiar epidemii cholery, grób Mikołaja Sikatki i Tomasza Kłossowskiego – wizjonerów z Lichenia, kaplica Krzyża św., do którego wychowawczyni Hitlerjugend strzelała podczas II wojny światowej, pokoje papieskie, w których nocował Jan Paweł II podczas swojej wizyty w Licheniu, kaplica z „cudownym źródełkiem”. Udział we Mszy św. Czas wolny na indywidualną modlitwę i zakup pamiątek. W godzinach popołudniowych przejazd do Lasku Grąblińskiego, miejsca, gdzie Matka Boża objawiała się Mikołajowi Sikatce od 1850 roku do 1852. Udział w Drodze Krzyżowej. Powrót na obiadokolację. Udział w Apelu maryjnym i w procesji ze świecami. 2 Nocleg.

DZIEŃ 3 (23.09, niedziela): LICHEŃ – WÓJCICE

Śniadanie. Udział we Mszy św. Czas wolny na indywidualną modlitwę i spacer po sanktuarium. (dla chętnych możliwość wjazdu na wieżę, z której rozciąga się piękny widok na pobliskie miejscowości). Obiad. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Wójcic w godzinach wieczornych.

CENA: 410 zł/os.  (przy grupie 40 osób)

 

2020  Parafia Wójcice   globbers joomla templates